Užitečné odkazy

Jelikož se nikdy neradím s ostatními, kde najít to a to, mám ve vyhledávání všeho možného na internetu zkušenosti a vím, kde hledat specifické věci, čili které stránky jsou pro ně nejvhodnější. Podělím se o ně a postupně budu přidávat další. Tak se konečně můžete někteří přestat ptát: „kde najdu tohle a tohle, nemůžu to nikde najít“, a pomoct si sami a zároveň vše najít téměř ihned!

PS: Pokud jsem vás sem přesměroval z nějakého článku, neberte si to osobně, ale přímé odkazy neposkytuji, nejsem warez stránka. Nicméně jsem té dobroty, abych vás náležitě navedl a vy si danou věc dohledali sami. Vaše případná neschopnost, či doslova lenost hledat, není již mou záležitostí. Děkuji za pochopení!


Různé vyhledávače

http://google.com - Začít někde musím a to jasným dobrým známým Googlem, který se někteří jedinci dosud nenaučili používat, protože napsat do políčka, co člověk potřebuje, následně klepnout na tlačítko „vyhledat“, pak projet pár stránek a vynaložit nějakou menší snahu najít to, co člověk hledá, je přeci velký problém.

http://muzofon.com - Jednoznačně nejlepší stránka pro vyhledávání MP3 skladeb. Najdete zde téměř vše a ve všech možných kvalitách a verzích (ano, i japonské skladby, zkrátka vše). Stránka je sice v ruštině, ale pro stažení dané skladby vám bohatě postačí selský rozum.


Anime/manga/VN zdroje

http://anidb.net - Nejlepší databáze anime titulů s příslušnými popisy, tagy a dalšími užitečnými informacemi. Pokud vás zajímá nějaké anime a chcete vědět zhruba, co obsahuje za prvky, je toto nejlepší volba, jak to zjistit. Lze využít i možnosti anime listu. Bohužel po stránce doporučení a recenzí lehce pokulhává.

http://myanimelist.net - Alternativa AniDB, s chudšími tagy, ale živější komunitou a zaručenými doporučeními i u méně známých titulů. Lze si zde taktéž zřídit anime list.

http://anime-planet.com - Další alternativa pro anime list, či vyhledávání, zde ovšem ještě víc pofidérní tagy, avšak živá komunita a nejhezčí zpracování stránek a vůbec i seznamu anime.

http://anime.akihabara.cz - Pokud sháníte české titulky k anime, naleznete je zde. Jsou tu jak softsuby, tak hardsuby. Samozřejmě, stránka funguje i pro česky překládanou mangu a taktéž český anime list.

https://animetosho.org/ - Tato stránka se soustředí na veškeré nově vycházející tituly a díly anime, kdy je aktualizována téměř neustále. Mínusem je lehká nepřehlednost (alespoň pro začátek).

http://bakabt.me - Stránka obsahující živé a seedované torrenty anime, doram a dalších kategorií i v případě méně známých či starších titulů. Ovšem platí zde seed za leech, jinak hrozí deaktivace účtu. Toto lze ale šikovně obejít. Jak? Na to si budete muset přijít sami, protože chytré podvody šířit nehodlám.

http://erogedownload.com - Stránka pro stahování VN (či eroge), nicméně pokud vám nevyhovuje DDL, doporučuji se přiklonit k variantě torrent stránek.

http://nyaa.se - Vhodné zejména pro nové releasy, ale i starší série zde lze nalézt. Jinak jeto nejlepší stránka s torrenty ohledně všech japonských médií (anime, manga, VN, hry, dorama...).

http://mangatraders.com - Všechny možné manga tituly k dispozici jak ke čtení, tak ke stažení. Registrace je vyžadována.

http://fluffy.is - Výběr z mnoha anime titulů volně ke stažení jako DDL a navíc se dá stahovat několik souborů naráz.

http://vndb.org - Největší a nejlepší databáze vizuálních novel.


Obrázky

http://safebooru.org- Najdete zde vše možné z obrázků anime/manga/VN/fanartů, ovšem tato stránka se od ostatních podobných liší tím, že je prostě „safe“. To znamená, že zde není žádný explicitní a 18+ obsah.

http://gelbooru.com - Sesterská stránka Safebooru jen s tím rozdílem, že se zde nekladou meze pro vyhledávání a je zde tak i 18+ obsah. Nicméně je to jedna z největších databází anime/manga/VN/fanartu obrázků vůbec, lze kombinovat hned několik tagů pro vyhledávání.

http://konachan.com - Tapety všech možných rozměrů. Lze přepnout i do „safe módu“ pro vyhledávání bez 18+ obsahu.

http://zerochan.net - Opět stránka pro obrázky, bez 18+, soustředná zejména na méně rozšířené fanarty. Nicméně bez registrace se vám nezobrazí vše.


Internetové obchody/aukce

http://ebay.co.uk - Stará zašlá klasika pro nakupování přes internet, která akceptuje i PayPal. Hlavně je zde v jistém smyslu garantováno bezpečné nakupování.

http://aliexpress.com - Alternativa eBay, kde se platí pouze kartou, ale je to stejně bezpečné, né-li ještě víc, než eBay, jelikož se peníze nepřepošlou na účet prodejce, dokud kupující nepotvrdí, že je vše v pořádku. Navíc jsou zde dobré ceny, slevy a celkový výběr.

http://noppin.com - Máte-li PayPal, můžete zde za pomoci zprostředkovatelské služby, která za vás vše vyřídí, nakupovat na japonských aukcích, zejména tedy Yahoo! Auctions. Lze tak získat všemožný merchandise několikanásobně levněji, než kdekoliv jinde.


Ostatní

http://dosgamezone.com - Jedna z mála stránek, která nedělá caviky a nabízí staré DOS hry volně ke stažení bez poplatků a ochozů přes jiné servery.

„Snažme se žít tak, aby naší smrti litoval i majitel pohřební služby.“ Mark Twain